Chełm
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Chełm
Chełm
BIP
CWW

Materiały ze szkoleń

12.10.2017

Relacja z XI Forum Nauczycieli Przedmiotów Humanistycznych „Dobre praktyki”

Kolejne, XI Forum Nauczycieli Przedmiotów Humanistycznych „Dobre praktyki” miało miejsce w chełmskim Oddziale LSCDN - 10 października 2017 r. Głównym tematem spotkania była realizacja celów wychowawczych zgodnych ze szkolnym programem wychowawczo-profilaktycznym na zajęciach z przedmiotów humanistycznych, podejmowanie działań związanych z założeniami Podstawy programowej w zakresie wychowania, w tym służących rozbudzaniu u uczniów zamiłowania do czytania i rozwijania kompetencji czytelniczych.

    Uczestnicy Forum ustalili zestaw lektur i regulamin III Powiatowego Konkursu Czytelniczego, który od bieżącego roku szkolnego będzie organizowany we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Chełmie.

    W ramach współpracy Panie Alicja Czemerys i Dorota Leszcz z Biblioteki Pedagogicznej przygotowały wystawę książek proponowanych do konkursu i nowości metodycznych.

    W kolejnej części spotkania Pani Anna Greguła z Zespołu Szkół w Sawinie dzieliła się wiedzą i doświadczeniem na temat  kształcenia umiejętności czytania ze zrozumieniem.

    Pani Diana Cichocka ze Szkoły Podstawowej w Teresinie zaprezentowała program innowacyjny „Ocalamy korzenie” wprowadzający uczniów w kulturę Małej Ojczyzny.

    Pani Ewa Skórzewska-Popek z Zespołu Szkół nr 8 w Chełmie przedstawiła założenia innowacyjnego programu kulturoznawczego „Spotkania ze sztuką teatralną, filmową i dziennikarską”. W każdym z tych wystąpień akcentowano znaczącą rolę języka polskiego w wychowywaniu młodego człowieka do wartości, kształtowania umiejętności uczestniczenia w kulturze polskiej.

 Pani Ewa Skórzewska-Popek z Zespołu szkół nr 8 w Chełmie oraz Pani Ewelina Komaszewska-Krywicka ze szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie zaprezentowały lapbooki wykonane przez uczniów w związku z opracowywaniem lektur.

    Tworzenie lapbooków i prowadzenie zajęć innymi aktywizującymi metodami będzie wkrótce omawiane m.in. podczas warsztatów Neurodydaktyka w praktyce szkolnej - nr 490  oraz Efektywne wspieranie procesu uczenia się – nr 421, na których pozostało kilka wolnych miejsc.

Powyższe materiały wkrótce ukażą się na stronie Centrum Wymiany Wiedzy LSCDN.

 

Regulamin III Powiatowego Konkursu Czytelniczego – w załączeniu.

 

Konsultant LSCDN Teresa Kozioł

 

Relacja fotograficzna:


 

Pliki do pobrania

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Zapoznaj się z ofertą edukacyjną naszego ośrodka
Oferta dostępna na stronach LSCDN