Chełm
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Chełm
Chełm
BIP
CWW

Najbliższe szkolenia

31.10.2017

Planowane działania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w roku szkolnym 2017/2018

Informujemy, że przy LSCDN Oddział w Chełmie wznowiła działalność SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA NAUCZYCIELI EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ. Uwzględniając kierunki realizacji polityki oświatowej obecni na spotkaniu nauczyciele za wiodący obszar tematyczny sieci w bieżącym roku szkolnym przyjęli „Edukacji przyrodnicza – aktywnie i kreatywnie”.

Głównym celem działań sieci będzie  doskonalenie kompetencji metodycznych  w zakresie  realizacji zagadnień edukacji przyrodniczej, poznanie możliwości wykorzystania  zasobów lokalnego środowiska przyrodniczego oraz nawiązanie współpracy z instytucjami, bezpośrednio lub pośrednio związanymi z edukacją przyrodniczą.

Na spotkaniu organizacyjnym przyjęto formy doskonalenia w ramach SIECI, wśród nich m.in.:

  • warsztaty „Aktywnie poznaję świat”;

  • spotkanie samokształceniowe poświęcone opracowaniu projektu edukacyjnego „ Pokochaj las”.

  • wymiana doświadczeń w zakresie kształtowania aktywnych  postaw badawczych.

  • opracowanie materiałów ćwiczeniowych przydatnych w pracy z uczniami i ich publikacja;

  • organizacja międzyszkolnego spotkania nauczycieli i uczniów pod hasłem  „Las bez tajemnic”  wg opracowanego scenariusza.

 Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli, chcących włączyć się w działania naszej sieci, na kolejne spotkanie, które odbędzie się dn. 7.12.2017 r. tj. czwartek o godz. 15.00 /LSCDN O/Chełm, ul. Waśniewskiego 17/.  

Ze względów organizacyjnych osoby chcące włączyć się do działań sieci prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału w warsztatach, przesyłając niezbędne dane osobowe (imię i nazwisko, nazwa i adres placówki, tel. kontaktowy)  na adres e-mail: elipska@lscdn.pl .

Ewa Lipska

Koordynator  sieci

 

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Zapoznaj się z ofertą edukacyjną naszego ośrodka
Oferta dostępna na stronach LSCDN